از وب سایت ایران جی‌مت رونمایی شد ...
0
09035897366

آزمون GMAT: چگونه یک برنامه ریزی مطالعه عالی خلق کنیم

آزمون GMAT نباید در بالا بردن مهارت های مدیریت شما اختلال ایجاد کند.

این سه مرحله برنامه ریزی مطالعه را دنبال کنید تا نمرات مهم در GMAT را بگیرید.

GMAT یک  توفیق اجباری برای خیلی از دانشجویانی که در راه مدرسه کسب و کاراند است.

از آنجایی که مهارت های MBA  به اندازه کافی استرس زا نیستند  آزمون GMAT   تضمین این رو می دهد که اطلاعات و دانستنی های شما را در هر مرحله به چالش بکشد.

اما نگران نباشید، مهارت ها و استراتژی های آزمون درGMAT  می تواند از طریق تمرین های ساده بالا برود شود. برای گرفتن بهترین نمره شما باید ۳ ماه برای مطالعه دقیق آن زمان بزارید.

هرانچه که در جدول خود دارید ،به هر نحوی ، وقتی می خواهید یک برنامه ریزی مطالعه GMAT  طراحی کنید شما باید به سه فازمجزا در جدول خود فکر کنید

فاز ۱ : مفهوم های  های خواندن و تمرین کردن

در اولین فاز شما باید به خودتان برای هر سوال زمانی اختصاص بدهید پس باید واقعا مفهوم رو درک کرده باشید. و همینطور باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات پایه لازم برای ریاضی و گرامر را که در آزمون   GMAT نیاز هست را داشته باشید

در این بخش شما می توانید از آزمون ها یا دوره های مقدماتی GMAT  مفهوم ها و استراتژی ها را یاد بگیرید.با اینحال اطمینان حاصل کنید ،که سوال ها از  کتاب های راهنمای  اصلی را تمرین کنید. در واقع هیچ جایگزینی برای سوال های GMAT  نیست که بتواند جای سوال های اصلی را بگیرد. در این فاز از برنامه ریزی مطالعه  GMAT ، شما باید سوال ها را تمرین کنید و وقت برای چک کردن سوال ها و درک مطلب خود بگذارید.

اگر سوالی را به اشتباه پاسخ دادید، به پاسخنامه نگاه کنید و بعد بفهمید که چگونه پاسخ صحیح  سوال شما را به جواب میرساند. شما بعد می توانید توضیحات کامل جواب را در راهنمای اصلی چک کنید یا آن را در گوگل جستجو کنید تا رویکرد های متفاوت پیدا کنید

اگر به پاسخ اشتباه رسیدید ، اطمینان یابید که زمان کافی برای رفع مشکلات بگدارید;  چه اشتباهی پیش آمده ؟ علم کمی داشتید؟ اشتباه احمقانه بوده؟ یا سوال را نفهمیده اید؟

فاز ۲: تمرکز در زمانبندی

در بخش دوم از برنامه ریزی مطالعهGMAT  شما میخواهید فشار زمان را به تمرینات خود اضافه کنید.

شما میتوانید چند سوال را پشت سر هم جواب بدهید قبل اینکه به جواب ها نگاه کنید. هر سوال متفاوت است پس مهم است که روی متوسط زمان برای جواب دادن به چند سوال تمرکز کنید.

همیشه بین سرعت و دقت تنش وجود داره ، اما  ناتمام ماندن سوال ها در زمان مشخص میتواند نشانه استفاده از روش اشتباه باشد.

یک قانون ساده شما نباید بیشتر از ۳ دقیقه برای هر سوال وقت بگذارید. اگر زمان بیشتری را صرف کردید ، به ویژه در قسمت مشخص  ، شما قطعا یک میانبر را از دست داده اید ، یا از روش اشتباه استفاده می کنید. برای بخش شفاهی استفاده از انگشت به عنوان نشانه،  میتواند سرعت خواندن شما را افزایش دهد. از A تا E  را روی کاغذ بیاورید و با قاعده دور جواب ها خط بکشید یا تیک بزنید این میتواند به شما کمک کند که بطور خودکار از خواندن جواب های دیگر صرف نظر کنید.

تمام این جواب های صحیح می توانند از طریق حذف خودکار (Process of elimination) پیدا شوند پس با قاعده باشید.

فاز ۳ : تمام وقت تست بزنید

در بخش سوم شما می توانید تمام وقت آزمون معمولی کامل کنید تا مهارت بیشتری به دست بیاورید.

بهترین راه برای اندازه گیری عملکرد خود تمرین کردن تست های MBA.com  هست. همچنین آزمون های انلاین کامل رایگان دیگری وجود دارد که آزمون های مقدماتی کمپانی هاست که می توانند خیلی به بالا بردن مهارت کمک کنند.

به راحتی می توانید با این آزمون ها نمره کسب کنید.

مزایای تمام وقت تست زدن در ۴ قسمت :

  1. می توانید عملکرد خود را دقیق محک بزنید.الگوریتم امتیازدهی در GMAT جواب های صحیح و سطح سختی آن را محاسبه می کند. همچنین وقتی آزمون میدهید خیلی سخت است که بفهمید کجا هستید و چگونه تست زدید.

۲٫شما میتوانید توانایی خود را برای روز آزمون بالا ببرید.همینطورمیتوانید با توجه کردن به اشتباهاتی که تحت فشار مرتکب می شوید و گداشتن یادآوری برای این نوع از سوال توانایی خود را افزایش دهید .

۳٫میتوانید روی استراتژی زمان بندی تمرین کنید.شما نمیخواهید که آن را برای اولین بار در روز آزمون امتحان کنید.

۴٫تمام وقت تست زدن میتواند برنامه شما را منقلب کند و به شما ادرس ضعفهایتان را بدهد. در این فاز شما ایده خوبی از اینکه کجا ضعف دارید پیدا میکنید و اینکه چگونه نمره بالاتری بگیرید تمرکز پیدا میکنید.

روی نقاطی که نیاز دارید کار کنید تا توانایی هایتان افزایش پیدا کند.

راهنمایی برای درک بهتراز مطالعه اتان

هرروز خود را با مطالب GMAT در ارتباط قرار بدید حتی اگر لازم به صرف وقت زیادی شود . یادگیری از هر سوال خیلی مهم تر از جواب صحیح دادن به تمامی سوال هاست.پروسه  یادگیری خطی نیست و میتواند شما را در لحظه دلسرد کند. بهتر است که روی کل پروسه تمرکز کنیم نه روی جواب صحیح دادن. برای هر سوال وقت بگذاریم . کیفیت درگیر شدن شما با سوال ها مهم تر از کمیت سوال های تمرین شده است.

و بیشتر از همه برای شما آرزوی موفقیت داریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *