از وب سایت ایران جی‌مت رونمایی شد ...
0
09035897366

بخش استدلال یکپارچه

ارزیابی اطلاعات ارائه شده در قالب های مختلف از منابع متعدد

بخش استدلال یکپارچه آزمون جی‌مت میزان مهارت شما در ادغام داده ها به منظور حل مشکلات پیچیده را اندازه گیری می کند. با توجه به اینکه مدارس تجاری مورد نظر شما به تربیت رهبران تجاری آینده علاقه‌مند می باشند، یکی از مهمترین مهارت هایی که می توانید بروز دهید توانایی شما در دریافت داده های فراوان و اتخاذ تصمیمات صحیح بر اساس آنها می باشد. بخش استدلال یکپارچه به ویژه توانایی شما در زمینه های زیر را مورد آزمایش قرار می دهد:

  • ادغام اطلاعات ارائه شده در قالب های بصری، متنی و عددی
  • ارزیابی اطلاعات مرتبط از منابع مختلف
  • سازماندهی اطلاعات به منظور مشاهده روابط و حل مسائل متعدد و به هم پیوسته
  • ادغام و اداره اطلاعات بدست آمده از چندین منبع، به منظور حل مسائل پیچیده

بخش استدلال یکپارچه شامل ۱۲ سوال می باشد که در چهار دسته قرار می گیرند، اکثر این سوالات به چندین پاسخ نیاز دارند، و برای تکمیل این بخش ۳۰ دقیقه زمان خواهید داشت.

چهار نوع سوال در بخش استدلال یکپارچه

در بخش استدلال یکپارچه چهار نوع سوال وجود دارند: استدلال چند منبعی، تحلیل جدول، تفسیر بصری و تحلیل دو بخشی. این سوالات، به صورت جداگانه یا ترکیبی شامل استدلال کمی و کلامی می باشند. این بخش دارای دو ویژگی خاص است: بسیاری از سوالات به بیش از یک پاسخ نیاز دارند و شما قادر خواهید بود برای پاسخ به سوالات از یک ماشین حساب آنلاین دارای اعمال اصلی ریاضی استفاده کنید. از آنجا که این سوالات برای سنجش توانایی شما در ادغام داده ها به منظور حل مشکلات پیچیده طراحی شده اند، شما باید پاسخ کامل و صحیح را بنویسید. به پاسخ های ناقص نمره ای تعلق نمی گیرد.

برای هر یک از انواع سوالات استدلال یکپارچه، می توانید با استفاده از لینک زیر چندین سوال نمونه را پاسخ دهید و بر قسمت مشخص شده در پایین صفحه سوال کلیک کنید تا پاسخ صحیح نشان داده شود.

  1. استدلال چند منبعی: توانایی شما در بررسی داده های منابع مختلف متنی، جدول ها، بصری یا ترکیبی از این سه منبع و همچنین تجزیه و تحلیل هر منبع اطلاعاتی به منظور پاسخ دادن به سوالات متعدد را اندازه گیری می کند. در برخی از سوالات نیاز است که اختلافات بین منابع مختلف داده ها را تشخیص دهید. برخی دیگر از سوالات از شما می خواهند که استنتاج کنید، و برخی دیگر نیز ممکن است از شما بخواهند مشخص کنید که آیا داده ها مرتبط هستند با خیر.
  2. تجزیه و تحلیل جدول: توانایی شما در مرتب سازی و تجزیه و تحلیل جدول داده ها، مشابه یک صفحه گسترده، به منظور تعیین اطلاعاتی که مرتبط هستند یا دارای شرایط خاصی می باشند را اندازه گیری می کند.
  3. تفسیر بصری: توانایی شما در تفسیر اطلاعات ارائه شده در نمودار یا سایر صور بصری (نقشه پراکندگی، نمودار x / y، نمودار میله ای، نمودار دایره ای یا منحنی توزیع آماری)، به منظور تشخیص روابط و ایجاد استنتاج را اندازه گیری می کند.
  4. تحلیل دو بخشی: توانایی شما در حل مسائل پیچیده را اندازه گیری می کند. ممکن است این سوالات کمی، کلامی یا ترکیبی از هر دو باشند. این قالب عمداً تطبیق پذیر طراحی شده است تا طیف گسترده ای از مطالب را پوشش دهد. توانایی شما در ارزیابی مبادلات، حل معادلات همزمان و تشخیص روابط بین دو نهاد اندازه گیری می شود.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *