از وب سایت ایران جی‌مت رونمایی شد ...
0
09035897366

بهترین راهبرد تنظیم زمان حین آزمون GMAT

کارشناس پذیرش، کارا اسکیکن[۱]، به شما خواهد گفت که چگونه حین آزمون GMAT[2] سرعت خود را به بهترین نحو هماهنگ کنید تا بالاترین نمره را بگیرید.

تنظیم وقت تنها یک جنبه­ی آزمون GMAT می­باشد، اما جنبه­ی بسیار مهمی است. این آزمون، محدودیت زمانی بالایی دارد. شما به طور میانگین کم­تر از دو دقیقه فرصت دارید تا به سؤالات پاسخ دهید و به همین دلیل بین دقت و زمان دائماً کشمکش وجود دارد.

چرا محدودیت زمانی وجود دارد؟

دانستن این نکته حائز اهمیت است که محدودیت زمانی به این دلیل لحاظ گردیده تا مجبور شوید برای حل مسائل، نوآوری به خرج دهید. آزمون GMAT برای سنجش توانایی شما در حل مسائل طولانی و پیچیده­ی ریاضی نیست، بلکه توانایی استدلال را آزمایش می­کند.

اگر بیش از حد برای حل مسائل وقت می­گذرانید، احتمالاً به این دلیل است که کلاً روش غلطی را پیش رو گرفته­اید. هر قدر بیشتر تمرین کنید، بهتر می­توانید مهارت­های ذهنی و انعطاف­پذیری مورد نیاز برای شناسایی راه­های میان­بر را تقویت کنید و راهبردهای گوناگونی را به­کار بگیرید.

محدودیت زمانی، عنصر فشار را نیز به آزمون می­افزاید. آرامش خود را حفظ کنید. در بخش مهارت کلامی، پاسخ­های خود را از A تا E روی برگه­ای که برای محاسبات سنگین به شما داده می­شود یادداشت کنید و اینگونه افکار خود را مرتب­ نمایید. آرامش خود را حفظ کنید و از روی قاعده­ی معین، پاسخ­های صحیح را انتخاب کنید.

تقویت تنظیم زمان را به برنامه مطالعه خود اضافه کنید

در ابتدای مطالعه، زیاد روی تنظیم زمان تمرکز نکنید. شما باید بر روی یادگیری مفاهیم متمرکز شوید. در حین تمرین می­توانید تنظیم زمان را نیز به کار خود اضافه کنید و توانایی انجام آزمون­های طولانی را در خود بالا ببرید.

تقویت استقامت ذهنی، بخش مهمی از راهبرد تنظیم زمان است. ممکن است دو ساعت و نیم در آزمونی اشتباه کنید که هرگز آن اشتباهات را در ده دقیقه­ی اول مرتکب نمی­شوید (به علت عدم خستگی ذهن در ابتدای آزمون). در حین آزمون، از یک جایی به بعد بین زمان و دقت مبادله­ی پایاپای وجود خواهد داشت.

باید در حین تمرین خودتان را آزمایش کنید تا نقاط قوت خود را ارزیابی و موازنه کنید، و بدانید که چه چیزی به شما کمک می­کند تا از اشتباهات ناشی از بی­دقتی و تله­های رایج دوری کنید. بسته به نوع یا سطح سؤال، ممکن است نیاز داشته باشید تا رویکرد مناسب خود را تغییر دهید.

راه­های میان­بر و راهبردهای گوناگون را مورد آزمایش قرار دهید تا بتوانید سریع­تر مسائل را حل کنید. به علاوه، مطمئن شوید که از اصول اولیه مانند جداول زمانی، جداول اعداد دسیمال، و گزینه­های پاسخ به سؤالاتی که باید از روی کافی بودن اطلاعات داده­شده پاسخ داده شوند کاملاً آگاهی دارید. بدین ترتیب در وقت خود صرفه­جویی خواهید کرد.

سیستم نمره­دهی GMAT و چگونگی تعیین زمان­بندی بهینه حین آزمون را بدانید

GMAT یک آزمون کامپیوتری است، یعنی سطح آن در سراسر آزمون تغییر می­کند تا نمره­ی شما را تعیین و تولید نماید. اگر آزمون را کامل به پایان نرسانید، نمره­ی شما پاک خواهد شد. همچنین شواهد نشان می­دهند که اگر سؤال­های چندگانه در یک سطر را با هم اشتباه بگیرید نیز نمره­ی شما به نسبت کم خواهد شد (اگر آن سؤالات در همه جای آزمون دارای فاصله باشند). این اطلاعات، شما را در مورد راهبرد تنظیم زمان آگاه خواهد کرد.

راهبرد تنظیم زمان برای آزمون

حل سؤالات GMAT به طور میانگین دو دقیقه زمان لازم دارند و بنابراین فکر کردن به سؤالات بسیار سودمند خواهد بود. برخی سؤالات بیش از دو دقیقه و برخی نیز کم­تر وقت می­گیرند. بنابراین به جای اینکه دغدغه­ی ساعت را داشته باشید، بررسی کنید تا مطمئن شوید در نقاطی از مرحله آزمون قرار دارید که طبق زمان­بندی قبلی باید در آن لحظه به آن­جا رسیده باشید.

آگاهی از اینکه در حال عقب افتادن هستید بسیار مفید است، اما همچنین باید بدانید که نسبت به آن چه اقدامی انجام دهید. شاید غیرمنطقی باشد اما نباید به خاطر صرف وقت بیشتر روی سؤالاتی که احتمال اشتباه دارند، برای سؤالاتی که پاسخ آنان را می­دانید عجله کنید. قطعاً نمی­خواهید به­خاطر عجله برای پاسخ به سؤالاتی که پاسخ آنان را می­دانید، مرتکب اشتباهاتی شوید که اجتناب­پذیر هستند.

علاوه بر این، گاهی نیاز دارید که برخی سؤالات را نادیده بگیرید (یادگیری این کار می­تواند سخت باشد). اگر نتوانسته باشید یک سؤال را کم­تر از ۳ دقیقه پاسخ دهید، روش­تان اشتباه است. باید سؤال را نادیده بگیرید و به سراغ سؤال بعدی بروید. اگر حواس­تان به نقاط از پیش تعیین­شده در آزمون باشد (که در لحظه­ای خاص باید به آن رسیده باشید)، بهتر می­توانید سؤالات عجله­ای را بخش­بندی کنید تا در آخر با عجله به همه­ی سؤالات یک سطر هجوم نبرید.

تعریف عجله کردن در واقع به یک سری موارد بستگی دارد، از جمله: خود شما، سؤال، و اینکه چگونه احتمال دارد شما با حدس و محدود کردن تعداد گزینه­ها به پاسخ صحیح برسید. ممکن است شما برای یک مورد تنها یک دقیقه وقت بگذارید و سعی کنید به پاسخ صحیح برسید. یعنی سریعاً یک پاسخ را انتخاب کنید و به سؤال بعدی بروید.

اگر در تلاش هستید تا همه­ی آزمون­های تمرینی خود را در بازه­ی زمانی معین تمام کنید، احتمالاً به تمرین بیشتر و بهبود روش­های خود نیاز خواهید داشت. هر قدر بیشتر تمرین کنید، بهتر می­توانید یک رویکرد دقیق­تر اتخاذ کنید. اگر توانستید آزمون را به­خوبی و زودتر از موعد تمام کنید، از وقت اضافه استفاده کنید و مجدداً پاسخ­ها را بررسی نمایید.

در آخر، این راهبرد تنظیم زمان را حتماً در طول آزمون­های تمرینی تمرین کنید، نه اینکه روز قبل امتحان آن را به خاطر بسپارید. هرقدر بیشتر این راهبرد را تمرین کنید، بهتر می­توانید آن را متناسب با نقاط قوت و ضعف خودتان تنظیم کنید.

[۱] Cara Skikne

[۲] Graduate Management Admission Test

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *