از وب سایت ایران جی‌مت رونمایی شد ...
0
09035897366

نحوه نمره دهی آزمون GMAT

 

آزمون منطبق بر رایانه

 

گزارش رسمی نمره شما شامل چندین روش برای تفسیر نتایج آزمون شما خواهد بود. نمره هر یک از بخش های ۵ گانه آزمون شما در مقیاسی ثابت گزارش شده و در گزارش رسمی نمره آزمون جی‌مت چاپ می شوند، که شما و برنامه هایی که به عنوان دریافت کنندگان نمرات تعیین کرده اید (برنامه های تجاری پذیرفته شدگان) آن را دریافت می کنید.

 

جزئیات گزارش نمره شما

 

ممکن است وسوسه شوید که تنها به نمره کل خود توجه کنید، اما نمرات دیگر نیز معنادار می باشند. این نمرات به شما و برنامه هایی که نمرات شما را دریافت می کنند، بینشی درباره نقاط قوت و زمینه های پیشرفت شما ارائه می دهند.

 

بخش نمره دهی نحوه نمره دهی به این بخش از آزمون

 

ارزشیابی نگارش تحلیلی ۰٫۰-۶٫۰ هر مقاله حداقل دو بار، یک بار توسط یک فرد و بار دیگر توسط یک رایانه ارزیابی می شود. میانگین این دو نمره با فواصل ۰٫۵ نمره ای به عنوان نمره واحد ارائه می شود.

 

استدلال یکپارچه ۱-۸ نمره بخش استدلال یکپارچه براساس تعداد سوالاتی است که به درستی به آنها پاسخ داده اید، محاسیه می شود. برخی از سوالات ممکن است دارای چندین بخش باشد. در چنین مواردی برای دریافت نمره آن سوال باید به تمام بخش های سوال پاسخ دهید.

فاصله نمرات این بخش به صورت یک نمره ای می باشد.

 

استدلال کمی و کلامی ۶-۵۱ بخش های استدلال کمی و کلامی نتطبق بر سطح و آیتم می باشند و نمره شما برگرفته از سه عامل می باشد:

۱٫ تعداد سوالاتی که پاسخ می دهید

۲٫ صحیح بودن پاسخ های شما

۳٫ دشواری و سایر پارامترهای سوالاتی که به آنها پاسخ داده اید.

اگر به سوالات بیشتری پاسخ دهید، تعداد بیشتری از آنها صحیح باشند و واجد پاسخ به سوالات سطوح دشوارتر شوید، نمره بیشتری دریافت خواهید کرد.

فاصله نمرات در این بخش یک نمره ای است و خطای استاندارد اندازه گیری نیز ۳ نمره می باشد.

 

جمع ۲۰۰-۸۰۰ نمرات کل برگرفته از عملکرد محاسبه شده شما پیش از نمره دهی به بخش های استدلال کمی و کلامی می باشد. سپس برآورد خام به عددی در دامنه نمره کل تبدیل می شود.

فاصله نمرات در این بخش ۱۰ نمره ای است و خطای استاندارد اندازه گیری نیز ۳۰-۴۰ نمره می باشد.

 

 

توجه داشته باشید که عدم تکمیل هر یک از بخش های آزمون، به منزله نمره منفی می باشد. اگر موفق به تکمیل هر بخش در زمان اختصاص یافته نشوید، نمرات شما بر اساس تعداد سوالات پاسخ داده شده محاسبه می گردد و به ازای هر سوال بدون پاسخ نمره شما به شکل چشمگیری کاهش خواهد یافت.

 

تفسیر نتایج شما

 

نمرات کل، و کلامی و کمی

 

نمره کل آزمون جی‌مت بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ است. نمره دو سوم از شرکت کنندگان در آزمون بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ می باشد. نمرات بخش های استدلال کلامی و کمی از ۰ تا ۶۰ متغیر است، که به ندرت نمرات فردی کمتر از ۶ و با بالاتر از ۵۱ می شود.

 

نمرات بخش های کلامی و کمی در مقیاسی ثابت قرار دارند و می توان این نمرات را در تمامی دفاتر برگزاری آزمون های جی‌مت مقایسه کرد، اما نمی توان آنها را با یکدیگر مقایسه کرد، چرا که ساختارهای مختلفی را اندازه گیری می کنند.

 

نمره ارزشیابی نگارش تحلیلی

 

نمره بخش ارزشیابی نگارش تحلیلی برگرفته از تحلیل یک مقاله برهانی می باشد. این مقاله ها دو دفعه به طور مستقل تصحیح شده و به آنها نمره داده می شود و سپس از این دو نمره میانگین گرفته می شود. نمرات بخش ارزشیابی نگارش تحلیلی از ۰ تا ۶ را شامل می شود و دارای فواصل نیم نمره ای می باشد.

 

هر مقاله دو بار به طور مستقل ارزیابی می شود، که ممکن است یکی از آنها توسط یک موتور خودکار نمره دهی مقاله انجام شود، که بیش از ۵۰ ویژگی ساختاری و زبانشناختی را ارزیابی می کند.

 

اگر مغایرت بین دو ارزیابی بیش از یک نمره باشد، یک خواننده خبره به منظور تعیین نمره نهایی، متن را برای سومین بار ارزیابی می کند.

 

خوانندگان خبره اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند که موارد زیر را در نظر می گیرند:

 

  • کیفیت کلی ایده های شما در مورد برهان ارائه شده
  • توانایی کلی شما در سازماندهی، توسعه و بیان این ایده ها
  • دلایل و مثال های کمکی مربوطه که از آنها استفاده کردید
  • توانایی شما در کنترل عناصر نگارش استاندارد انگلیسی

به خوانندگان آموزش داده می شود که در ارزیابی پاسخ های شرکت کنندگانی که زبان اول آنها انگلیسی نیست، حساس و منصف باشند.

 

اگر گمان می کنید که نمره ارزشیابی نگارش تحلیلی شما دقیق نیست، می توانید با تکمیل فرم مربوطه درخواستت کنید که مقاله شما مجدداً تصحیح و نمره دهی شود.

 

نمره بخش استدلال یکپارچه

 

نمره بخش استدلال یکپارچه بازه ۱-۸ با فواصل تک رقمی را شامل می شود.

 

اکثر سوالات استدلال یکپارچه به بیش از یک پاسخ نیاز دارند. از آنجا که سوالات برای اندازه گیری عملکرد شما در ادغام داده ها به منظور حل مشکلات پیچیده طراحی شده اند، برای دریافت نمره باید پاسخ هر سوال را به طور کامل به دست بیاورید، به پاسخ های ناقص نمره ای تعلق نمی گیرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *